Hamarosan kiderül, hogy a magyar állam milyen feltételekkel adta koncesszióba 35 évre a MOL Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt.-nek a hazai hulladékgazdálkodás jelentős részét, miután a Kúria szerdán úgy döntött, hogy ki kell adni a szerződés mellékleteit is – adta hírül ma reggel több napilap, elsőként a Szabad Európa. Az illetékes állami szerv, a Rogán Antal propagandaminiszter felügyelte Nemzeti Koncessziós Iroda nem titkolhatja tovább egyebek mellett azt az ajánlatot sem, amelynek benyújtásával az olajcég elhódította a szemétszállítás kizárólagos jogát Magyarországon. Mind első-, mind másodfokú és tegnapi ítéletével a Kúria is úgy ítélte meg, hogy az adatigénylés nem történt meg, ezért az adatokat ki kell adni. A Transparency International eközben saját jogon is elindított egy közérdekű adatigénylési pert. Ebben is tegnap lett volna ítélet, azonban a Kúria elnapolta. Ott várhatóan február 14-én születik verdikt. Annak a pernek az is az érdekességei közé tartozik, hogy a MOHU az üzleti titkai védelmében beavatkozott az alperes Nemzeti Koncessziós Iroda pernyerése érdekében. A mellékletek nyilvánossága ugyan már nem képezi vita tárgyát, az azonban még tartogat némi izgalmat, hogy a Kúria miként ítéli meg az üzleti titok hatókörét.