Elmaradt az újabb, országos azbesztmentesítési pályázat kiírása idén. Az első két pályázat 2022-ben és 2023-ban nagy siker volt, ám édeskevés a teljes mentesítéshez. Igény bőven lenne egy újabb körre – rögzíti a tényt az Index. A pályázatokra és mentesítésre nagy szükség van, hiszen Magyarországon a becslések szerint még legalább 200 millió négyzetméterre tehető a pala- és zsindelytetők, vagyis az azbeszttartalmú anyagokkal borított felületek mennyisége.