Idén is folytatja az illegális hulladéklerakók felderítését, felszámolását, és a szabálysértők bírságolását a Somogy Vármegyei Kormányhivatal – adta hírül a KaposvárMost. A Hulladékgazdálkodási Osztály 2023-ban illegális hulladék elhagyásával kapcsolatban 471 esetben folytatott helyszíni ellenőrzést. A bejelentett hulladék mennyisége meghaladta a 8000 tonnát, amiból a kötelezettek, illetve az érintett ingatlantulajdonosok 2500 tonnányit el is szállítottak. A kormányhivatal végrehajtási eljárása során 10 esetben szállítottak el hulladékot, mintegy 2679 tonnát, aminek költsége meghaladta a 115 millió forintot. A bírságoknak ugyanakkor a szekértők szerint nincs visszatartó ereje.