Brutális bevételek, hiányos nyilvántartás – egyre több fejtörést okoz a Mol hulladékos cége, a MOHU a piacot felügyelő Energiaügyi Minisztériumnak. Nem lenne szabad ilyen sok nyereséget termelnie, hiszen azért lett 35 éves a koncesszió futamideje, mert csak ennyi idő alatt térülnek meg a Mol befektetései. Egy esetleges uniós eljáráson nehéz lesz megmagyarázni a fél év alatt termelt többmilliárdos nyereséget. Eközben egy, a Szabad Európa birtokába került dokumentum szerint a MOHU-nak az éves beszámolót nem sikerült jogszabályszerűen elkészítenie, és gondok vannak a könyveléssel is. Az iratok szerint szaktárca ebben az esetben keményen beszólt a MOHU-nak: „A feladat elvégzése nem lehetőség, hanem törvény által előírt kötelezettség.” A Telex szerint a szaktárca arra is felhívta a koncesszor figyelmét, hogy két régiókoordinátor cég telephelyeinek adatai is kimaradtak a beszámolóból. Az Energiaügyi Minisztérium mindezek alapján nem javasolta a kormánynak elfogadásra a MOHU beszámolóját, és teljesítésigazolást sem állított ki 2023-ra.