Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Nem fogadta el a kormány a MOHU beszámolóját | Dél-kom Intranet


Brutális bevételek, hiányos nyilvántartás – egyre több fejtörést okoz a Mol hulladékos cége, a MOHU a piacot felügyelő Energiaügyi Minisztériumnak. Nem lenne szabad ilyen sok nyereséget termelnie, hiszen azért lett 35 éves a koncesszió futamideje, mert csak ennyi idő alatt térülnek meg a Mol befektetései. Egy esetleges uniós eljáráson nehéz lesz megmagyarázni a fél év alatt termelt többmilliárdos nyereséget. Eközben egy, a Szabad Európa birtokába került dokumentum szerint a MOHU-nak az éves beszámolót nem sikerült jogszabályszerűen elkészítenie, és gondok vannak a könyveléssel is. Az iratok szerint szaktárca ebben az esetben keményen beszólt a MOHU-nak: „A feladat elvégzése nem lehetőség, hanem törvény által előírt kötelezettség.” A Telex szerint a szaktárca arra is felhívta a koncesszor figyelmét, hogy két régiókoordinátor cég telephelyeinek adatai is kimaradtak a beszámolóból. Az Energiaügyi Minisztérium mindezek alapján nem javasolta a kormánynak elfogadásra a MOHU beszámolóját, és teljesítésigazolást sem állított ki 2023-ra.