A 74nullanulla arról ír (szerző: Szandi), hogy ismét burjánzik az illegális szemetelés – bútorokat és háztartási cikkeket szórtak szét Kaposvár több pontján. Az ilyen esetek azért is elszomorítóak, fogalmaz a Városháza sajtóközleményében, mert mindkét esetben autóval vitték oda a szemetet, miközben azt a Hulladékudvarban és az Újrahasználati Központban évente 1 tonnáig ingyenesen le lehet adni. A KaposPont mindemellett arról számolt be, hogy két esetben is lebuktatta a szemetelőket a kamerarendszer. A Jutai úton és a Sávház mellett is bútorokat és háztartási cikkeket pakoltak le az elkövetők, akiket a kihelyezett kamerák buktattak le. A Kaposvári Közterület-Felügyelet munkatársai mindkét esetben feljelentést tettek, az elkövetők pedig szerény pénzbírságot kapnak.