Az InvestEU és az Európai Beruházási Alap negyvenmillió euróval támogatja a fenntartható mezőgazdasági és élelmiszeripari beruházásokat. Az érintett cégeknek a fenntarthatósági célokat a teljes agrár-élelmiszeripari értékláncban meg kell célozniuk – az inputellátástól, a termeléstől és a logisztikától kezdve a feldolgozáson át az elosztásig és végül a hulladék csökkentéséig illetve újrafelhasználásáig. A részletekről Tóth László Levente írt a Magyar Hírlap hétvégi kiadásában, elég bőségesen és közérthetően. A program nem érinti az egész EU-t, de Magfyarország neve a lehteséges kedvezményezettek között olvasható.