Egy friss felmérésből kiderült, hogy már háromból két háztartásban nem a lefolyóban végzi a használt olaj, hanem gyűjtőpontra kerül, ami azt jelenti, hogy egyre tudatosabbak vagyunk ezen a téren. Ráadásul megéri flakonba gyűjteni és leadni, mert van, ahol pénzt is kapunk érte – hívja föl a figyelmet a Nosalty. A fizetős Olajpontok elérhetőek bármely Coop Szuper üzletben, ahol mindenki letudja adni használt sütőolaját. Bármelyik típusó étolaj leadható, ha szennyeződés és idegen folyadékmentes, amit egy 1 literes, jól zárható flakonban vesznek át. A legjobb az egészben, hogy:
egy liter használt olaj leadásakor egy darab 100 forint értékű kipont kapunk, amit le lehet vásáolni az üzletben.