Elérkezett a tavaszi nagytakarítás ideje, de nemcsak a lakásban, hanem az erdőben is. Erre hívott létre eseményt a HOTE – Hosszúhetényi Turista Egyesület március 9-én délelőtt 9 órás kezdéssel, írta meg a BAMA tegnap délutáni kiadásában (szerző: Czeczon Enikő). Az egyesület nyolc éve szervez szemétszedést a Kelet-Mecsek turistaútjain. 2024-ben a Hétdomb Természetbarát Egyesület tagjai is a kezdeményezés mellé állnak, ugyanúgy mint a Hosszúhetényi Általános Iskola tanulói és pedagógusai, akik a községük közvetlen közelében járják be a turistautakat takarítás céljából. Czeczon cikke kis túlzással név szerint említi az összes lehetséges résztvevőt és támogatót, de arról, hogy az összegűjtött hulladékot végül ki szállítja el, nem esik szó.