Attól függően reagáltak a ma reggeli lapok a Mandinerben megjelent elnök-vezérigazgatói interjúra, hogy a kormányhoz képst merre állnak. A 444 még a beszélgetés megjelenése előtt, nyilván gondosan megválasztott időpontban megszellőztette, hogy a MOL-főnök tavaly valamivel több, mint egymilliárd forintot keresett a vállalatnál. A Portfolio, ugyancsak kellően időzítva jelntette, hogy Hernádi a Budapesti Értéktőzsde oldalán közzétett bejelentés alapján 304 974 darab részvényhez jutott, s így közel 900 millió forinttal gazdagodott. A Blikk csak per tangentem említette meg ma reggeli kiadásában,, hogy a hulladékgazdálkodás is a MOL-hoz tartozik, és e tárgyban egyetlen mondatot hozott föl, emígyen:
Hernádi úgy látja, hogy a hazánkban az egyik legnagyobb pazarlás hulladékfronton volt.