Egyszerre szünteti meg a háztartási műanyag hulladékot és hajtja meg a járművet Gijs Schalkx holland tervező ötlete, hogy utólag finomítót épített rozsdás Volvója tetejére. Schalkx a szerkezetbe teszi a műanyag háztartási hulladékot, amit az oxigénmentes környezetben a készülék felhevít, ezután gáz lesz belőle, majd olajalapú üzemanyaggá kondenzálódik. Ezt az üzemanyagot egy csövön keresztül az autó hátulján lévő tartályba szűrik. Innentől kezdve ez lesz az autó új energiaforrása. A feltaláló a Dezeen Magazinnak nyilatkozott először, erre figyelt föl itthon a Blikk, de a különleges járműről már a világhálón ios kereng egy kis film, amely a képre kattintva tekinthető meg.