A Pécsi Járási Ügyészség közveszélyokozás és hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt emelt vádat azzal a pécsi férfival szemben, aki 2022 augusztusában Patacson hulladékot égetett, amitől az egész környék lángra lobbant. A vádlott 2021 nyarán költözött egy pécsi külterületi zártkerti ingatlanba. A szemközti telken volt egy gödör, amit a vádlott rendszeresen használt kommunális hulladék égetésére úgy, hogy sem a tűzgyújtásra, sem a hulladékgazdálkodásra vonatkozó szabályokat nem tartotta be. 2022. augusztus 18-án tűzgyújtási tilalom volt érvényben, a vádlott ennek ellenére kora délután műanyagot, fémdobozokat és háztartási szemetet helyezett el a gödörben, majd azokat egy meggyújtotta. A keletkező tűz a szárazság és a szél miatt belekapott az aljnövényzetbe, majd nagy sebességgel és lánggal terjedni kezdett. A vádlott és szomszédja próbálták a tüzet eloltani, de nem jártak sikerrel. A tűz perceken belül átterjedt a szomszédos ingatlanokra, majd a széljárás megfordulásával a többi irányban is pusztítani kezdett. A rohamosan terjedő tűz összesen 17 sértett telkén okozott több millió forintig terjedő összegű kárt. Három lakóépület teljesen leégett. A vádemelésre vonatkozó közlemény teljes terjedelmében az Ügyészség hivatalos oldalán olvasható el, a tűzesetről készült felvétel pedig még mindig megtekinthető a Facebookon. Az ügyészség a vádlottal szemben egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő közveszélyokozás vétsége és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt nyújtott be vádiratot és szabadságvesztés kiszabását indítványozta – tette hozzá a hírhez az Új Dunántúli Napló és a BAMA. A Pécs Aktuál az eset részletes leírásával járult hozzá a szerencsétlenség fölidézéséhez. A PécsMa egy semmitmondó fényképpel lép csak túl az ügyészségi közlemény szövegén.