– tette föl a kérdést, értelemszerűen a hosszú hétvége kerti munkalataihoz igazítva a 24.hu. Tudjuk jól: elvileg 2021. január 1-jétől a zöld hulladék égetése országosan tilos. A törvénykezés azonban a települések vezetésének ad egy kiskaput: az önkormányzatok– amennyiben azt szükségesnek tartják – helyi rendeletben szabályozhatják az avar és a kerti hulladék égetését. Ha valaki tehát saját kertjében vagy a telkén az összegyűjtött száraz növényeket el szeretné égetni, azt csak akkor teheti meg, ha az adott településnek van erről szóló önkormányzati rendelete, írják. Az már a KÖTHÁLÓ felméréséből derült ki, hogy ez egyáltalán nem általános. Például Pest megyében 17 településen egész évben tilos az égetés. A lap – a HellóVidék hasonló témájú írását ajánlva – szakember megszólaltatásával a komposztálás mellett agitál.