Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Mi lesz a villanyautók veszélyes akkuhulladékával? | Dél-kom Intranet


Az utóbbi években a villanyautózás kapcsán rendszeresen visszatérő aggodalom, hogy mi lesz majd a sok felesleges elhasznált akkumulátorral. Erre a félelemre tett rá jó pár lapáttal a hazánkba települő akkumulátorgyárak sora, amelyekkel kapcsolatban többen felvetették, hogy nagyon abba az irányba halad az EU törvényhozás, hogy a levedlett aksikat a gyártó országba kell majd visszaküldeni, így évtizedek múlva ezek is ránk fognak szakadni. A Villanyautósok Magazin megkérdezte a nagy autómárkák importőreit, márkaképviseleteit, illetve a a MOHU szakemberét is: vajon kinek a problémája a villanyautók veszélyes akkuhulladéka? Bíró Balázs hosszú cikke annál sokkal átfogóbb, árnyaltabb képet ad, semhogy azt egy ilyen rövid kivonat visszaadhatná, de egy döbbenetes adatra mégis hadd utaljunk e helyt: a BYD valamivel több, mint 5000 új autójában hibásodott meg tavaly az akkumulátor… Tudni kell: a BYD nem javít cellákat vagy modulokat. Letesztelik az akkupakkot, és ha hibát találnak az egészet cserélik.