Hosszabb tájékoztatást adott ki a az Észak-Alföldi Környezetgazdálkodási NKft. a lakosságnál keletkező hamu hulladék kihelyezésével és elszállításával kapcsolatban. Mint írják, a háztartásban keletkező kis mennyiségű hamu a kommunális gyűjtőedénybe helyezhető, csak és kizárólag:
– kihűlt állapotban,
– bezsákolva és összekötve.
A kuka ürítésekor a hamu a kis mennyiséget meghaladó mértékben szálló porként jelentkezhet, mely veszélyezteti a dolgozók egészségét, ezen felül a forró hamu rendkívül tűzveszélyes a hulladékgyűjtő autóba kerülve. Amennyiben a személyzet a gyűjtés során nem megfelelően kihelyezett hamut észlel a hulladékgyűjtő edényzetben, az ürítést megtagadhatja.
A Vertikál Zrt. is adott ki pdf formátumban tájékoztatást arról, hogy mi a teendő a fűtés során keletkező hamuval.
