Mindig is hangoztatta a Mohu: a háztartásoknak nem kell többet fizetniük, mint a korábban meghatározott díj. Csakhogy többen is azzal szembesültek: a koncesszió bevezetésével eltűnt a korábban megszokott hulladékelszállítási kedvezményük. A HVG olvasója például arról írt, hogy a januárban kézhez kapott számláján a korábbi hulladékszállítási díj dupláját találta. Az FKF Zrt. ügyfélszolgálatán arról tájékoztatták, hogy az év elejétől kivezetésre került a kedvezmény, és azt javasolták, hogy váltson kisebb kukára. A lap utána nézett, és kiderült, hogy a korábbi kedvezmények a hulladékkoncesszió bevezetésével szűntek meg, mivel – mint az FKF Zrt. a lapnak megírta –
a hulladékgazdálkodási közszolgáltatási díj az ország egész területén egységes elvek mentén, jogszabályban rögzített mértéken kerül a továbbiakban kiszámlázásra.
Az Infostart annyit tesz hozzá a hírhez, hogy hulladéktörvény értelmében a korábbi – önkormányzatok által biztosított – kedvezmények megmaradhatnak, de a kedvezményt biztosító önkormányzatnak ki kell pótolnia azt a Mohu felé.
A Ma7 ezenközben a zselíziek panaszával foglalkozik: tavalyi összeghez képest idén 50 százalékkal többet fizetnek a háztartási hulladék elszállításáért a város lakói.