Mindenkire vonatkoznak a 2025-től érvényes változások a házhoz menő gyűjtési rendszerben – derül ki a MiReHu Nonprofit Kft. közleményéből. A Boon.hu cikke szerint leghamarabb bekövetkező változás az üveghulladék gyűjtését érinti, mely már januártól életbe lép. A visszaváltási rendszer sikerének, a RePontok kimagasló igénybevételének köszönhetően a közszolgáltatás részeként biztosított házhoz menő üveggyűjtés megszűnik. Tavasztól az ötezer fő feletti lakosszámú településeken az eddigi gyakorlathoz képest a házhoz menő zöldhulladék gyűjtése is módosul. Az eddigi gyakorlattól eltérően ezeknek a településeknek hosszabb gyűjtési időszakot biztosít a MiReHu. A megszokottal ellentétben nem novemberig, hanem márciustól egészen december közepéig érhető el a zöldhulladék-gyűjtés a már jól megszokott kétheti rendszerességgel a lakosság számára – írta meg a hírhez kapcsolódóan a Világgazdaság.