Nincs igazi szenzáció a „pimasz” magyar palack sztorija mögött, hiába is gondolhatták sokan, hogy a magyar gyártó így akar neki menni az új visszaváltási rendszernek és/vagy a MOHU-nak.(Előzmények a Dél-Kom Sajtófigyelő minapi kiadásában.) Az Economxnak röviden nyilatkozott Fórián Zsolt, a több, mint húszéves múltra visszatekintő, hajdúhadházi Üdítő Centrum Kft. ügyvezető-tulajdonosa, amely cég gyártja és forgalmazza a Soma üdítőital 3,01 literes kiszerelésű termékét is. Fórián Zsolt leszögezte, a cég elkötelezett híve az új visszaváltási rendszernek, mind a hat terméküket (a 0,5-östől a 2,5-ig) regisztrálták a MOHU-rendszerében. Megtudtuk, hogy a Magyarországra gyártó 2,25 literes gépsoruk egy műszaki felújítás miatt nem üzemel (átállt a gyártás 2,5-ről 2,25 literre), ezért áthidaló megoldásként az évtizedes hazai partnereiknek szállítottak a 3,01-es palackokból. Ugyanis a 3,01-eseket egyáltalán nem a magyar, hanem a szlovák piacra gyártják, a korábbi román gyártót kiváltva. Az viszont már némileg a magyar viszonyokra jellemző, hogy a lap újságírója beszélt olyan Hajdú-Bihar vármegyei boltossal is, aki elárulta, a palackokért még Miskolcról is érkeztek hozzá vevők.