A fővárosban első körben 15 ezer lakost, mintegy hatezer háztartást érint a háztartási biohulladék-gyűjtés a XI., XX. és XXI. kerület kijelölt utcáiban; a legtöbb helyen már a tartályokat is kiosztották. A pontos helyszíneket a MOHU oldalán lehet megnézni. A második körben, 2025-ben további 1,5-2 millió embert terveznek elérni, amivel 2025 végére a nagyvárosi környezetben teljes lesz Magyarországon a begyűjtés (lásd a Portfolio korábbi cikkét). A gazdasági szakportál, a G7 most az eddigi alföldi, elsősorban kecskeméti és szolnoki tapasztalatokat veszi számba (szerző: Debreczeni Anna), és képet ad az európai helyzetről is.


A tatabányai előkészületekről a KEMMA számolt be ma hajnali kiadásában. A cikket átvette a Hírnavigátor is.