Bár a települési hulladékhelyzet a tavaly indult koncesszió közepette viszonylag nyugodt maradt, a tapasztalatok alapján változtatni kellene. A bevezető időszak után a Mohu érdeke, hogy bizonyítsa az új hulladékkezelési rendszer létjogosultságát – vélekedett (a Népszavának adott, egész oldalas interjújában) Nagy László, a Köztisztasági Egyesülés vezetője.
A gondot abban látom, hogy a koncessziós rendszer elindításáról szóló döntés alig előzte meg az EU felé vállalt bevezetési időpontot. Így a Mohunak sietnie kellett. Egy hosszabb bevezetéssel, alaposabb tájékoztatással, átgondoltabb tervezéssel, több, esetleg nagyobb befogadóképességű berendezéssel, a mostani feszültségeket talán jobban ki lehetett volna küszöbölni
– mondta el az egyesülés vezetője a lapnak.
Leginkább a kistelepülések helyezhetnének nyomást a törvényhozókra, hogy a visszaváltási kötelezettséget az ottani boltokra kiterjesztve helyben is megteremtsék a lehetőséget. E térségekben már megjelentek a palackokat olcsóbban felvásárló magánzók is
– tette hozzá egyebek mellett.
