Nagy mennyiségű lítiumot és magzatkárosító vegyületet tartalmaz az a hulladék, amit a Samsung gödi gyárából szállítottak a Nógrád megyei Mohorára – jelentette az RTL. A nagyjából 1000 tonna körüli veszélyes hulladék magánterületen van, így a lakosok tehetetlenek. A hét végén egy lakossági fórum keretében (amelyről az Index számolt be) ismertették, hogy milyen veszélyes anyagokat találtak alig 500 méterre az ottélők otthonaitól. A Liner.hu kész tényként kezeli, hogy megindult a környezetvédelmi vizsgálat a telephelyen talált nagy mennyiségű hulladék ügyében. A HVG szerint Csárdi Antal LMP-s parlamenti képviselő már meg is vizsgáltatta a hulladékot, az eredmény pedig igazolta: nagy mennyiségű lítium és magzatkárosító vegyület van benne. A Samsung egyelőre sehol, semmit nem cáfolt. További adalékok a Hírstart napi szemléjében.