Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Megállíthatatlanul ömlik a szemét a Tiszába | Dél-kom Intranet


Már legalább másfél évtizede érzékelhető a lakossági hulladék mennyiségének növekedése a Tiszában. A legjobban a Tisza-tavon lehet látni, mit jelent ez a valóságban: szemétszigetek mellett úsznak el a hattyúk, mérgező mikroműanyagokkal teli nádasokban ívnak a keszegek, és orrfacsaró bűz van a tó legidillibb részein. A Szabad Európa tegnapi kiadásában (szerző: Bihari Ádám) számba veszi az aktuális helyzetet. A Tisza-tó jellegéből adódóan – mivel víztározó medence – lelassítja a vizet. Itt a leglassabb a magyarországi szakaszon a Tisza folyási sebessége. Ezáltal a szemetet és a nehézfémeket is lerakja az üledékkel együtt.  Négy-öt ország felelőssége, együtt tesszük tönkre a Tiszát, a Dunát és a Fekete-tengert. A Duna Európa legszennyezettebb folyója. Nem a műanyagszennyezés, hanem a szennyvíz és a vegyi anyagok miatt. A Fekete-tenger mostanra már a legszennyezettebb európai tenger lett, épp a Dunába ömlő Tisza miatt – összegez a szerző. A lapnak nyilatkozó Fejes Lőrinc, a Kiskörei Vízerőmű szakaszmérnöke szerint időnként annyi hulladék érkezik a Felső-Tiszáról, hogy muszáj egy részét továbbengedni, az erre alkalmazott uszályokkal nem tudják az összeset eltávolítani a vízből. Mivel meglehetősen fura helyzet lenne, ha a hulladékot összegyűjtő önkénteseknek még az elszállításért is fizetniük kellene, megkérdeztük az új illetékest, a MOHU-t, a Molhoz tartozó hulladékgazdálkodási céget, előfordulhat-e ilyen. Válaszukban egyértelműen azt írták, hogy az önkénteseknek nem kell fizetniük az elszállításért.