A Szabad Európa közölte elsőként a szerződést, amelyet a Mol hulladékos cége kötött az adóhivatallal. A megállapodás értelmében a NAV a magáncég kérésére és elvárása szerint ellenőrzi a fémkereskedőket, amiért pénzt kap. A kontroll nemcsak az alvállalkozókra, hanem a konkurens cégekre is kiterjed. A 24.hu szerint az eljárás díjköteles, mértéke egymillió forint személyenként és alkalmanként. A NAV döntheti el, hogy az „ellenőrzés körülményeire figyelemmel” hány fős csapatot küld ki a terepre, vagyis hány millió forintos üzletet köt a MOHU-val; az ellenőrzésből származó díjbevétel ugyanis a Nemzeti Adó- és Vámhivatal saját bevétele. A Nyugat.hu emlékeztet: a lépés miatt a Magyar Fémkereskedők Szakmai Egyesületének segítségével 32 fémkereskedő fordult az Alkotmánybírósághoz. A hírről rövid összefoglalót közölt a Propeller, a Nyugati Fény pedig felháborodottan tálalta az információt.