Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Még keveset váltanak | Dél-kom Intranet


A fogyasztók jelenleg alig találkozhatnak visszaváltható italcsomagolásokkal a boltok polcain – szögezték le a Népszava megkeresésére a Mohunál. A forgalmazást megelőző termékregisztrációk ismeretében március előtt nem várható nagyobb ismert márkák megjelenése a polcokon. A Mohu határidőre teljesítette feladatait: a REpont nevű visszaváltási rendszer működik és bővül – szögezi le a lap. Az italcsomagolások gyártói azonban június 30-ig haladékot kaptak. Vagyis addig forgalmazhatnak nem regisztrált, régi csomagolásokat is. Ezért a boltokban fokozatosan jelennek meg azok a palackok, dobozok és üvegek, amelyeken logó jelöli a visszaválthatóságot. A szabály egyszerű: az a csomagolás váltható majd vissza, amin szerepel a jelzés, és amiért a vásárló kifizette a díjat. A régi, most használt, nem visszaváltható csomagolásokat továbbra is a szelektív kukába kell dobni. (C-vágány: a Qubit tudósítójának január legelején egy aldis berendezés, vélhetőleg vissza nem váltható palackokért cserébe, portugál nyelvű, darabonként 5 eurócentes kuponokat állított ki – emlékeztet a Népszava.) A lap hosszú összefoglalójából kiderül: vegyes a kép az üzletek visszaváltópontjain. Van, ahol tökéletes a rend és a tisztaság, máshol azért gyűlnek a palackok, amiket nem fogad be az automata.

A Népszava cikkét rendkívül furcsa módon szemlézte a Nyugati Fény. A szerkesztőt, igazi újságíró lévén, láthatóan nem zavarják a tények.