A fogyasztók jelenleg alig találkozhatnak visszaváltható italcsomagolásokkal a boltok polcain – szögezték le a Népszava megkeresésére a Mohunál. A forgalmazást megelőző termékregisztrációk ismeretében március előtt nem várható nagyobb ismert márkák megjelenése a polcokon. A Mohu határidőre teljesítette feladatait: a REpont nevű visszaváltási rendszer működik és bővül – szögezi le a lap. Az italcsomagolások gyártói azonban június 30-ig haladékot kaptak. Vagyis addig forgalmazhatnak nem regisztrált, régi csomagolásokat is. Ezért a boltokban fokozatosan jelennek meg azok a palackok, dobozok és üvegek, amelyeken logó jelöli a visszaválthatóságot. A szabály egyszerű: az a csomagolás váltható majd vissza, amin szerepel a jelzés, és amiért a vásárló kifizette a díjat. A régi, most használt, nem visszaváltható csomagolásokat továbbra is a szelektív kukába kell dobni. (C-vágány: a Qubit tudósítójának január legelején egy aldis berendezés, vélhetőleg vissza nem váltható palackokért cserébe, portugál nyelvű, darabonként 5 eurócentes kuponokat állított ki – emlékeztet a Népszava.) A lap hosszú összefoglalójából kiderül: vegyes a kép az üzletek visszaváltópontjain. Van, ahol tökéletes a rend és a tisztaság, máshol azért gyűlnek a palackok, amiket nem fogad be az automata.

A Népszava cikkét rendkívül furcsa módon szemlézte a Nyugati Fény. A szerkesztőt, igazi újságíró lévén, láthatóan nem zavarják a tények.