Koncz Zsófia, az Energiaügyi Minisztérium miniszterhelyettese, parlamenti államtitkára és Csizmadia Péter, a FIDESZ pécsi polgármesterjelöltje tartott közös sajtótájékoztatót a Zöld Magyarország konzultáció, illetve Pécs zöld átállásban betöltött szerepe kapcsán. Az eseményről a BAMA tudósított, és bár a szerző, Mohai Réka írása végén azt ígérte, hogy hamarosan jön a részletekkel, a hamarosan régen letelt, a részletek viszont még vártnak magukra. A Pécs Aktuál bővebb terjedelemben tdósít, de ésrdemi információt nem, csak politikai állásfoglalást ad.