Leleményes módon szervezték meg néhány somogyi iskolában az idei papírgyűjtést. Pedagógusok úgy döntöttek, nem bajlódnak a gyűjtést szervező MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. regisztrációs felületén a sok adminisztrációval, hanem egy másik cégtől magánszemélyként igényelnek konténert. Az ötlet bevált, és meggyorsította a papírgyűjtési folyamatot – írta meg a SONLINE (szerző: Marosi Gábor).
A diákönkormányzatot támogató pedagógusunknak sikerült megoldást találnia arra, hogy meg tudjuk szervezni az idei papírgyűjtést.
– mondta el a lapnak Lukács Anett az intézmény igazgatója. – Iskolaként nem tudtunk regisztrálni a MOHU oldalon keresztül – tette hozzá. – Munkatársam ezért úgy döntött, nem bajlódik ezzel, hanem magánszemélyként próbálja intézni a gyűjtést. Felhívta a marcali szeméttelepet, akik nyitottak voltak az ötletre. A nevére kiállítottak egy szállítólevelet, majd a gyűjtés után egy számlát, és odaadták neki az összegyűjtött papírért járó 81 ezer 200 forintot. Adót ezután nem kellett fizetnie, mert 200 ezer forintig adómentes bevételnek számít. Miután a kollégánk megkapta a pénzt, befizette a diákönkormányzatnak – mesélt a folyamatról Lukács Anett.