Van, akinél a konyhában halmozódnak a palackok, és nap mint nap kerülgetik őket, van, aki gyakrabban megy a REpontokhoz. Bizonyos szempontból újra kell gondolni az életünket, amióta bevezették az új visszaváltási rendszert, hacsak nem akarjuk elveszteni az 50 forintjainkat – hangsúlyozta tegnap esti Házon kívül című műsorában az RTL, amelynek honlapjára a vonatkozó videóriport is fölkerült.
Eközben a Pénzcentrum is részletesen foglalkozott a kérdéskörrel. Az informatikai rendszerek nem megfelelő működése, logisztikai fennakadások kezelése, illetve az automaták szervizelése – három égető probléma, ami a boltokat foglalkoztatja az új visszaváltási rendszer kapcsán. A vásárlók szemszögéből viszont az állandósult feltorlódások, az ápolatlan emberek üzletekbe özönlése okoz sok fejtörést. A Pénzcentrumnak az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára a lapnak beszélt a bajokról, megoldási lehetőségekre, ahogy arról is, hogy már most lehetne új technológiákat bevezetni a visszaváltások gördülékenyebbé tételéhez.