Zag Gábor, Pécs alpolgármestere közösségi oldalán osztott meg a napokban egy képet arról, milyen állapotokat tapasztalt a Szigeti úthoz közeli kis utcákban. A hulladékgyűjtő edények mellett nagy halmokban állnak a kiselejtezett bútorok, kartondobozok, nem ritkán az építési törmelék. Az illegálisan elhelyezett hulladék amellett, hogy rontja a városképet, környezeti és egészségügyi kockázatokat is rejt.
A hulladék mielőbbi elszállítását kértem az illetékesektől, ez csak rövidtávú megoldást jelent mindaddig, amíg egyesek nem a kijelölt lomtalanítási napokon, vagy nem a kijelölt helyen szabadulnak meg a hulladéktól
– hangsúlyozta a PécsMának nyilatkozó Zag Gábor. A Biokom NKft. a jelzést követően a szemetet a területről a napokban már el is szállította. A munka során tíz helyszínről összesen csaknem kilenc köbméter hulladékot gyűjtött össze a cég.