Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Lehetetlen megszabadulni a roncsautóktól – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Hónapok óta alig lehet megszabadulni a használt roncsautóktól, azokat ugyanis a bontók nem veszik át – ezzel kapcsolatos felfedezéséről a Hvg.hu számolt be. Nyáron a Szabad Európa számolt be arról, hogy a regisztrációs időszak kezdetétől számított első öt hónapban csak a bontók harmada szerződött a nagyvállalattal. A hvg megkeresésére a Mol most azt a tájékoztatást adta, hogy továbbra is folyamatosak a szerződéskötések, ezzel párhuzamosan egyre nő az alvállalkozók száma. A roncsautók leadása 2023-ig úgy működött, hogy a bontók átvették a járművet, kivették belőle a használható és értékes alkatrészeket, majd a maradékot veszélyes hulladékként továbbadták. Tavaly július elseje óta viszont az autók a Mol hulladékgazdálkodó cégéhez kerülnek, és ők döntenek a felhasználásukról – emlékeztet a Greenfo.  A Vezess.hu szerint az érintettek a jelkenlegi, erősen akadozó rendszert egy kiskapuval kerülhetik meg. A roncsautókat bontási igazolás helyett adásvételi szerződéssel, banális összeg fejében vehetik át. Ennek is megvan azonban a veszélye, ugyanis így az autót hivatalosan nem vonják ki a forgalomból, tehát nem minősül hulladéknak, ezáltal a kezelésükre sem vonatkoznak a szigorú előírások.