Először mutattak ki mikroműanyagokat az emberi agy szaglóközpontjában, ami arra utal, hogy a szervezetben lerakódott apró részecskék tényleges mennyisége sokkal nagyobb lehet a vártnál – írja a The Independent. Az új tanulmányban 15 németországi és brazíliai elhunyt – 13 férfi és három nő – agyát vizsgálták, nyolc személy szaglóhagymájában észlelve a hulladékot. A csapat most úgy véli, hogy a szaglóhagyma átjárót jelenthet a mikroműanyagok számára. Ez aggodalomra ad okot, lehetséges, hogy a szennyeződések neurológiai rendellenességeket idézhetnek elő. További részletek a 24.hu-n.