Csaknem ötven szemetesedényt festett le, újított fel januárban a Biokom. A kukák már kikerültek a közterületekre. A Király utcában a napokban cserélték ki a régi kopott, csikktartóval is ellátott utcai hulladéktárolókat. A most felújított szemetesedények legalább 40 évesek, nem túl jó konstrukciók, nemcsak az oldaluk, hanem az aljuk is lyukacsos, ezért ami folyik az alatta lévő kövön köt ki. Az egyenkukák akkor kerültek a belvárosba, amikor a 80-as években letérkövezték és felújították a Király utcát. A megújult kukásedények felszereléséről a PécsAktuál (szerző: Fórizs Gábor) közölt fényképes tudósítást.
