Az illegálisan elhelyezett hulladék mennyisége nagyjából tíz százalékkal nőtt a tavalyihoz képest, derült ki egy friss KSH adatból. A hulladék összetételében az építési hulladék és a nagydarabos lomok továbbra is meghatározóak, csakúgy, mint a veszélyes hulladékok is. Az országos adatok mellett helyi, szomorú példákati is bemutat a budapesti III. kerület lapja, az Óbuda. Mint írják, náluk különösn nőtt az illegálisan lerakott veszélyes hulladékok aránya, ami érthetetlen, mivel a tavalyi évben a kerületi önkormányzat két alkalommal, két-két helyszínen is szervezett ingyenes veszélyes hulladék átvételt, valamint a használt olajok már több kereskedelmi egységeknél, intézményeknél ingyenesen leadhatók, és a gumiabroncsokat is átveszi a gumiszerelést végző szervíz.