A gyűjtésben 2025-re 55, 2030-ra pedig 65 százalékos arányt kell elérni. Ehhez képest tavaly, amióta a Mol megkapta a hulladékgazdálkodás irányításának jogát, minden hulladékfajta visszaforgatása jelentősen esett, írtra meg a hét végén print kiadásában és online felületén is a Népszava.

Az Orbán-kormány jelentősen – akár többszörösen, illetve uniós szinten is kiugró mértékben – emelte a különböző, lakosságon kívüli hulladékdíjakat, és a bevételek a Mohuhoz kerülnek – emeli ki az újság. A Mohunál a vezető hazai politikai napilap közléseit nem kívánták véleményezni, ám a cégnél mind ez idáig következetesen kiálltak az új rendszer hatékonysága mellett: szerintük ugyanis az EU előtt vállalt hulladékhasznosítási célszámok elérését csakis a koncesszió biztosíthatja.