Tesztelik a közterületi palacktartókat, amelyeknek célja, hogy a közterületi hulladéktól elkülönítetten legyen lehetőség a visszaváltható palackok gyűjtésére – közölte a Főpolgármesteri Hivatal csütörtökön az MTI-vel. A közlemény szerint (amelyet a 24.hu hozott le teljes terjedelmében) elkészültek a közterületi palacktartók prototípusai, ezekből a Budapesti Közművek 20-20 darabot helyez ki a tömegközlekedés és turizmus szempontjából frekventált közterületeken. A Budapesti Közművek 90 nap elteltével jelentést készít üzemeltetési tapasztalatairól.