Átfogó képet adott az egyszer használatos italos palackok és dobozok visszagyűjtéséről mai, délutáni kiadásában a 24.hu. Az Országos Kereskedelmi Szövetség a lapnak megküldött közleményében felhívta a figyelmet arra, hogy nem visszaváltós palackot senki ne próbáljon visszaváltani, mert az kárt tehet az automatákban. A Sparnál 321 olyan áruház van, mely 400 négyzetméter feletti (ezeknél kötelező visszaváltó automatát elhelyezni), és 16 olyan, mely ennél kisebb alapterületű. A nagyságtól függetlenül minden üzletüknél elérhető a visszaváltó automata, 200 boltjukban Tomra-gépek működnek. Ezek képesek kezelni a többutas csomagolásokat (így nevezik a korábban is betétdíjas borosüvegeket, sörösüvegeket) is. Az Aldi már 2023 tavaszán felkészült a visszaváltó automaták elhelyezésére, és ahol ez megoldható, nagy kapacitású automatákat állított üzembe. A Penny most telepíti a visszaváltó automatákat. A Mohu telefonos applikáción keresztül figyeli, napra készen látja az automatákban gyűjtött adatokat, az összegyűlt és tárolt italcsomagolások mennyiségét és az adatok alapján rendszeres ürítési járatokat szervez. Az a cél, hogy rendszeres ürítési terv alapján, előre meghatározott napokon szállítsa majd el a boltoktól a Mohu alvállalkozója a hulladékot. A rendszer tehát a kommunális, rendszeres hulladékszállításhoz fog hasonlítani. Az újrafeldolgozást a Mohu szervezésében begyűjtött és (anyagfajtára és színre) válogatott DRS-hulladék értékesítését követően az újrafeldolgozó cégek végzik, az újrafeldolgozás koncesszión kívüli tevékenység. A cél, hogy anyagában kerüljenek újrahasznosításra, azaz ugyanúgy műanyag/fém/üveg csomagolás készüljön belőlük, mint amilyen funkciót eredetileg is betöltött.
A lap ugyanakkor megírja azt is, hogy egyes gyártók (például a Coca Cola) nem kezdték el a betétdíjas csomagolású termékek gyártását.
