A környezetvédelmi rajzpályázat célja, hogy ösztönözze a környezettudatos gondolkodás érvényesülését és a bolygónk fenntarthatósága iránti elköteleződést a mindennapokban. A pályázatra 18 évesnél fiatalabbak újrahasznosított papírra készült alkotásait várják a környezetvédelem és fenntarthatóság témakörében. Négy kategóriában az első 3 helyezett diák nevelési-oktatási intézményét pénzjutalomban részesítik, összesen mintegy 1 200 000 Ft értékben. A legjobbnak, legötletesebbnek és legkreatívabbnak talált pályaművekből kiállítást rendeznek majd a Királyegyházi Cementgyár vendégfogadó területén. A pályamunkákat február 16-áig várják. A felhívást a cég a Pécs Aktuál hasábjain hirdette meg, a részletes kiírás pedig a Holcim Magyarország Kft. honlapján olvasható el.