Még szombat délután kapott lángra a kommunális hulladék Gödöllő és Kerepes határában lévő hulladéklerakó telepen. A hulladék kettőezer négyzetméteren, több méter magasságban égett teljes egészében. Az oltást nehezítette a nehezen megközelíthető helyszín, a mélységében beizzó hulladék és a feltámadt szél is. A szombaton keletkező tüzet a gödöllői, az aszódi, a nagykátai, a fővárosból több egység, a szentendrei hivatásos, az isaszegi, a váci, a kókai, a fóti, a tápiószelei, a gyömrői és a dolinavölgyei önkéntes tűzoltók, több vízsugár segítségével tegnap éjszakára sikerült eloltaniuk (Ipolyinfo, szerző: Almási Zoltán).

Este Battonyán volt újabb hulladéktűz, ott műanyag kapott lángra. Az esetről a BEOL számolt be. A Pannon Televízió a nagykikindai hulladéklerakó önbegyulladásáról tudósított. A tűzoltók nagy erőkkel vonultak ki a helyszínre, majd négy órán át küzdöttek a lángokkal, mire sikerült azokat megfékezni.