Az elmúlt négy évben mintegy sok-sok tonna hulladékot gyűjtöttek illegális lerakókból Budapest II. kerületében is, ennek egyes darabjai most egy kissé ironikus és nagyon elgondolkodtató kiállítás keretében, Babos Bertalan Zsili képzőművész munkája által kelnek új életre. A Halhatatlan szemét kiállítás a Margit körút 25/A alatt látható. A II. kerület az egyik legszebb budai környék, a különleges adottságok azonban problémákkal is járnak, a mindenki által sokat látogatott zöldterületeken ugyanis rengeteg az eldobált hulladék. Akadt a szemét között Ödög-árok parti orosz bakelit, hidegkúti horgásztó mellől kihalászott varrógép, Szalamandra-völgyben talált 100 éves zománcreklám és végeláthatatlan mennyiségű tejes zacskó a 2-3 forintos tej korszakából.
A szokatlan tárlatról a We love Budapest tudósított a tegnap délutáni megnyitó után.