Az év végétől már csak USB-C töltős telefonokat lehet árusítani az Európai Unióban, ez pedig súlyos hatással lesz a használtmobil-piacra: 8 millió készülék behozatalát lehetetlenítheti el az EU – írja a The Register. Az Európai Parlament és az Európai Unió Tanácsának döntéshozói 2022 júniusábanfogadták elazt a jogszabályt, amely kimondja, hogy az összes EU-ban értékesített okostelefont – így az iPhone-okat is – USB-C porttal kell ellátni. A döntés nemcsak a telefonokra terjed ki, hanem minden kis- és közepes méretű hordozható elektronikus eszközre, így a táblagépekre, digitális kamerákra, fejhallgatókra és hordozható videójátékos kütyükre is. (A jogszabályi változásokról annak idején a Dél-Kom Sajtófigyelő is tudósított.) Az egységes töltési megoldást megállapító egyezség célja, hogy csökkentsék az elektronikai hulladék mennyiségét.