Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Kevesebb e-hulladék több? – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Az év végétől már csak USB-C töltős telefonokat lehet árusítani az Európai Unióban, ez pedig súlyos hatással lesz a használtmobil-piacra: 8 millió készülék behozatalát lehetetlenítheti el az EU – írja a The Register. Az Európai Parlament és az Európai Unió Tanácsának döntéshozói 2022 júniusábanfogadták elazt a jogszabályt, amely kimondja, hogy az összes EU-ban értékesített okostelefont – így az iPhone-okat is – USB-C porttal kell ellátni. A döntés nemcsak a telefonokra terjed ki, hanem minden kis- és közepes méretű hordozható elektronikus eszközre, így a táblagépekre, digitális kamerákra, fejhallgatókra és hordozható videójátékos kütyükre is. (A jogszabályi változásokról annak idején a Dél-Kom Sajtófigyelő is tudósított.) Az egységes töltési megoldást megállapító egyezség célja, hogy csökkentsék az elektronikai hulladék mennyiségét. A 2024. december 28-án életbelépőjogszabály azonban a használt készülékekre is vonatkozni fog, emiatt pedig – Simon Bryant piackutató szerint – éppen a környezetvédelem ellen fog hatni, legalábbis rövid távon, hiszen megnehezíti a használt és felújított eszközök értékesítését – idézte a szakértőt a 24.hu.