Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Kérdőjelek a hulladékkoncesszió körül? – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


A fémhulladékok területén a MOL-koncesszió tavaly nyári elindulását követően 40 %-nyi fémhulladék eltűnt a visszagyűjtési rendszerből, írta meg még korábban a Greenfo. A MOHU MOL-tól kikért adatok alapján a helyzet még ennél is drámaibb, írja legújabb kiadásában a lap. A visszagyűjtött hulladék arányának drasztikus csökkenéséről cikkez a Népszava is, amely tegnap egy egész oldalt szentelt print-változatában a hulladékhelyzetnek. A nem működő koncessziós rendszer nem csupán az EU-s előírásokat és célokat nem tudja teljesíteni , de képtelen egy fenntartható, zöld, körforgásos hulladékgazdálkodás kialakítására is Magyarországon – írja a szerző, Doros Judit. A lapnak rövid interjút adó politikus, Jávor Benedek odanyilatkozott, nincs jele annak, hogy a hosszú tanulási folyamatot követően működni kezdene a rendszer. Ugyanakkor jó hírt is közölt a MOHU: Magyarország túlteljesítette a növényvédő szerrel szennyezett csomagolóanyagok begyűjtését. Erről az Index számolt be elsőként. A társaság közleményéhez kapcsolódóan az Agroinform jelentetett meg szakcikket.