A fémhulladékok területén a MOL-koncesszió tavaly nyári elindulását követően 40 %-nyi fémhulladék eltűnt a visszagyűjtési rendszerből, írta meg még korábban a Greenfo. A MOHU MOL-tól kikért adatok alapján a helyzet még ennél is drámaibb, írja legújabb kiadásában a lap. A visszagyűjtött hulladék arányának drasztikus csökkenéséről cikkez a Népszava is, amely tegnap egy egész oldalt szentelt print-változatában a hulladékhelyzetnek. A nem működő koncessziós rendszer nem csupán az EU-s előírásokat és célokat nem tudja teljesíteni , de képtelen egy fenntartható, zöld, körforgásos hulladékgazdálkodás kialakítására is Magyarországon – írja a szerző, Doros Judit. A lapnak rövid interjút adó politikus, Jávor Benedek odanyilatkozott, nincs jele annak, hogy a hosszú tanulási folyamatot követően működni kezdene a rendszer. Ugyanakkor jó hírt is közölt a MOHU: Magyarország túlteljesítette a növényvédő szerrel szennyezett csomagolóanyagok begyűjtését. Erről az Index számolt be elsőként. A társaság közleményéhez kapcsolódóan az Agroinform jelentetett meg szakcikket.
