A Közép Tisza Vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivízig) vízminőségvédelmi kárelhárítás keretében február 29-től március 19-ig több, mint kétezer zsák kommunális hulladékot gyűjtött össze a Tisza folyónál és a Tisza-tónál – írja a Szóljon (szerző: Köllő Judit). A hulldék zöme (a szemét között föllelt pet-palackok feliratából ítélve) Ukrajnából és Rómániából érkezik hozzánk. Sajnos, a múlt idő sem indokolt, az utánpótlás ugyanis folyamatos.

Illusztrációnk forrása: Kötivízig.