600 ezer fa kerül ki a fővárosi utcákra, ezek begyűjtése és hasznosítása nehéz feladat. A BKM Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. FKF Hulladékgazdálkodási Divízió tapasztalatai szerint január 6-át követően kezdenek el az emberek tömegesen megszabadulni a fáktól, amit úgy másfél hónapig tart – írja a 444. A fákat a több mint 250 kijelölt gyűjtőhelyen vagy a hulladékgyűjtés napján a háztartási hulladékos kukák mellett is le lehet tenni jól látható helyen. A kijelölt gyűjtőpontoktól hatodikát követően, naponta átlagosan 12 fenyőfa járat szállítja a karácsonyfákat.