A hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt emelt vádat a Kaposvári Járási Ügyészség egy házaspár ellen, akik a város főterére hordták feleslegessé vált holmijukat. A terheltek olyan mennyiségben halmoztak fel lomokat bérleményükben és annak udvarán, hogy azokat már nem tudták elvitetni lakossági szemétszállítással, valamint a lomtalanítási szolgáltatást sem vették igénybe. Egy este aztán úgy döntöttek, hogy megoldják okosban a dolgokat. Mivel közel laktak Kaposvár főteréhez, ezért hat fordulóval lecipeltek mindent egy ott lévő kicsi kuka mellé. A házaspár akcióját azonban végig rögzítették a köztéri kamerák, így könnyen azonosíthatók voltak. A vádlottak szemétszállítása hulladékgazdálkodási tevékenységnek minősül, és mivel azt nem jelentették be, illetve engedélyt sem kértek rá, cselekményükkel bűncselekményt valósítottak meg.
Hogy hogyan szbadultak meg (átmenetileg) a cuccaiktól, azt a 24.hu videóján nézhetik meg a Dél-Kom Sajtófigyelő olvasói.