A pécsi illegális lerakók felszámolására jó példa az elmúlt évekből Györgytelep, a Kórház utca, az Iparsziget utca, Pécs-Vasas és a Park utca területei, ahonnan több tízezer tonna illegálisan lerakott hulladékot szállítottak el, aminek köszönhetően több hektárnyi terület tisztult meg, írja ma reggeli kiadásában a PécsMa. Emellett a megelőzésre is kiemelt hangsúlyt fektet a Biokom. A város számos, illegális lerakással szennyezett pontján vadkamerákkal figyelik a szabálysértőket. A legfrisebb eset május 31-én, a Szüret utca konténeres gyűjtőpontján történt, ahol ismeretlenek jelentős mennyiségű lomhulladékot helyeztek a kommunális gyűjtőedények mellé. A Pécsi Stop cikkében a hulladékudvarok jelentőségére is fölhívja a figyelmet, cégünk nevének említésével, és átkattintási lehetőséggel a Dél-Kom honlapjára. A Biokom Kft. közleménye alapján készült írások egyike a Pécs Aktuál szerény dolgozata is, amely ugyancsak megemlíti cégünket. A sajtóközlemény nem lépte át az Új Dunántúli Napló és a BAMA ingerküszöbét.
