Jövőre ritkábban jön a kukásautó?
– tette fel a kérdést a Mohu Mol Hulladékgazdálkodási Zrt.-nek címzett levelében a siófoki Vass György. Ő is megkapta az országos hulladékos cég tájékoztatását a közszolgáltatásra vonatkozó új általános szerződési feltételeikről, amiben egyebek között havi 1-2 hulladékszállítási gyakoriságról írnak. Kerekes Roland, a Siófokon szolgáltató Siókom Nonprofit Kft. ügyvezetője azt mondta a Siófoki Hírek kérdésére: ők is tájékoztatást kértek a régiókoordinátor konzorciumtól, ahonnan azt a választ kapták, hogy a hatályos kormányrendelet alapján a műszaki tartalmi szempontok összessége nem csökkenhet. Kerekes Roland úgy összegezte a választ: 2025-ben sem várható változás a hulladékszállítás gyakoriságában.