A MOHU jövőre útnak indítja mobil hulladékgyűjtő flottáját – mondta el a Világgazdaságnak a társaság létesítménygazdálkodási vezetője, Czermann-Tóth Gyula. A modell az 5-10 ezer fős településekre összpontosít, de nem kizárólag. Még nagyon sok feltételt kell megvizsgálni, ilyen a jogszabályi megfelelés, vagy a biztosítani kívánt szolgáltatás színvonala. Hogy hogyan fognak működni? Az önkormányzatokkal kijelölnek egy területet, amelyre a gépjárműflotta felvonulhat, a tárolóedényeket a mérőeszközökkel együtt kihelyezik, és az üzemeltető személyzet segítségével a normál hulladékudvari működéshez hasonlóan történik majd a különböző frakciók átvétele. Képünkön: Czermann-Tóth.
