A MOHU a cégnél realizált magas profittal kapcsolatosan azt a választ adta a G7 kérdésre, hogy egy fenntartható, az EU-s célokat teljesítő hazai hulladékgazdálkodási rendszer kialakításához több száz milliárd forintnyi beruházás szükséges. A nyereségként jelölt összeg ennek csupán a töredéke, és ezt teljes egészében a fejlesztésre, beruházásra kell fordítani. A beruházásokból azonban még nem sok valósult meg, az összesen 50 milliárd forintba kerülő palackvisszaváltó automaták hálózata ilyen. (Amelyek, a 24.hu körképe szerint, még nem mindenhol működnek tökéletesen.) Mindeközben a Szabad Európa arról cikkez, hogy a gyáriparosok szövetsége szerint a Mol „profilidegen területre lépett”, emiatt sem működik rendesen a hulladékkoncessziós rendszer. A gyártók sokallják a hulladékkezelésért fizetett díjat, szerintük nincs arányban a szolgáltatással, ezért adónak minősítik.