Elindult az üvegvisszaváltó rendszer Magyarországon, azonban számos kistelepülésre egyelőre nem jutott automata, és kézi visszaváltásra sincs lehetőség. Nógrád vármegye falvait járva a 24.hu arra volt kíváncsi, mit gondolnak a helyiek arról, hogy a palackok vásárlásakor ki kell fizetniük az 50 forintos díjat, illetve mit tesznek a kiürült flakonokkal. Augusztus elején számolt be a 444.hu arról, hogy óriási a káosz a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. palackvisszaváltós automatái körül Budapesten: az automaták nem működnek, kígyóznak a sorok, halmokban állnak a le nem adott palackok az automaták környezetében. Ezúttal vidéken néztek szét. Előre eláruljuk: jobb helyzetet találtak. Sokatmondó a cikk címe is: MOHU REpont: ahol a főváros elesett, ott a vidék győzedelmeskedett. Érdemes egymás mellé tenni a videóriportot és a cikket.
A HAON ezenközben a MOHU-hoz fordult a rendszerre vonatkozó kérdéseivel. A célg a hosszú cikkben részletesen válaszolt a fölvetésekre, és hangsúlyozta: az érintett kiskereskedelmi egységekkel, illetve számukra a szerződés szerint helpdesket és karbantartást szolgáltató automatagyártókkal közösen gyűjti a tapasztalatokat, és a visszajelzéseknek is köszönhetően a rendszer működése várhatóan a következő időszakban stabilizálódik. A FEOL a MOHU pénteki, MTI-hez eljuttatott közleményét szemlézte a hét végén. A nagyvállalat kiemelte: naponta 6 millió palackot, üveget és dobozt váltanak vissza a vásárlók; néhány hét alatt 150 millió darabra nőtt a visszaváltások száma Magyarországon.
