A G7 tegnap, a PécsMa ma foglalkozott az italcsomagolások visszaváltásának kérdésével. Utóbbi az előbbit jelölte meg forrásul, és csak töredékesen kivonatolt. A G7 újságírója, Torontáli Zoltán azonban érdekes jelenségre hívta föl a figyelmet: A jelenséget alant kivonatoljuk:
Ma a komáromi Tescóban vett saját márkás termék, például aludobozos ital után nem kell plusz 50 forintot fizetni, de a Duna-hídon átsétálva a komárnói Tescóban ugyanezt 2022 óta 15 centes, azaz jelenlegi árfolyamon 57 forintos betétdíjjal árulják. Igaz, a Magyarországon vett dobozt a szlovákiai automata nem fogadja el, a Szlovákiából áthozott dobozzal pedig Magyarországon nem lehet semmit sem kezdeni, nem lehetett visszakapni a kint kifizetett 57 forintot. Áprilistól azonban változik a helyzet. Olyan vonalkódok lesznek a csomagoláson, amelyek a visszaváltást mindkét országban lehetővé teszik. Ezentúl tehát a Komáromban vett termék palackjáért a vásárló 50 forint pluszt fizet, de ha Szlovákiába viszi vissza a palackot, akkor 15 levásárolható eurócentet, azaz átszámolva 57 forintot kap vissza.