A hulldékgazdálkodás rendjének megsértése is a vádpontok között van annál a férfinél, aki még 2023. szeptember 23-án nagykállói otthonában elhatározta, hogy családi házának udvarán nagyméretű gödröt ás, és abban a ház körül felgyűlt hulladékot elégeti. Akciója csaknem tragikus véget ért: kisfia beleesett a gödörbe, így az apát gondatlanságból elkövetett életveszélyt okozó testi sértés vétségével is vádolják. Az esetről az Új Dunántúli Napló és a BAMA tudósított.