Keresztes Lóránt, az Országgyűlés Fenntartható Fejlődés Bizottságának elnöke a Mecsekből jelentkezett: igyekezett fölhívni a köz figyelmét az István-aknai illegális gumilerakóra. Mint elmondta, a súlyos biztonsági és környezeti kockázatokat jelentő telephelyen a hivatalos dokumentumok alapján több ezer tonnányi gumiabroncs található. Tíz évre nyúlik vissza az ügy kezdete. Ekkor kapott ugyanis egy cég engedélyt arra, hogy ezen a telephelyen gumiabroncs hulladék feldolgozásával foglalkozhasson. Ezt a tevékenységet azonban soha nem végezték itt. A képviselő beszámolt arról is, hogy az üggyel összefüggésben a hivatalos dokumentumok alapján különböző tulajdonos-cserék, cég átnevezések láthatóak, valamint az, hogy a hatóságok évek óta próbálnak küzdeni a helyzet megoldásáért, sikertelenül. Az elnök most feljelentést tesz és a Katasztrófavédelemhez fordul, utóbbit arra kérve, hogy vizsgálják meg tűzvédelmi szempontból a területet. Továbbá a Belügyminisztérium segítségét fogja kérni a hulladékhegy felszámolása érdekében. Kiemelte, hogy a legfontosabb most a biztonsági és környezeti kockázatok elhárítása. Az Országgyűlés bizottsági elnökének videója a Bahír felületén tekinthető meg.